Pendik Almanca Kursu

pendik almanca kursu

Almanca Dünya da yaklaşık 120 milyon kişinin konuştuğu AB (Avrupa Birliğinin) resmi dillerindendir. Avrupa da İngilizce den sonra en çok konuşulan dildir. Almanya’nın dışında Avusturya, İsviçre, Belçika gibi ülkelerde Almanca resmi dildir.

Türklerin yoğun bir şekilde Almanya’da yaşaması  ve  iki ülke arasında ticaret yapılması nedeniyle Almanca, Türkiye’de tercih edilen ikinci dildir. Dolayısıyla  Almanca büyük önem taşımaktadır.

Kolejler Almancayı okul öncesi dönemde, MEB ise Anadolu Liselerinde ikinci dil olarak vermekte. Okul dışında Otomotiv, İnşaat, Kimya, Makine, Turizm gibi alanlarda tercih edilen diller arasındadır. Ülkemizde özellikle mühendislik alanında lisans eğitimi alan öğrencilerin yüksek lisans ve erasmus alanlarındaki en cazip ve önde gelen tercih ettiği ülkelerden en başta geleni Almanya’dır. Çünkü gerek mühendislik alanındaki eğitim seviyesi gerekse Almanya’nın lisans ve yüksek lisans programlarının Türkiye’de genel kabul görmesi Avrupa’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin bu alanlarda tercih sıralarının başına Almanya’yı koymalarına sebebiyet veriyor. Bizler bu konuda Pendik Almanca Kursu olarak okula takviye, DestDaf’a hazırlık ve diğer alanlardaki Pendik Almanca Kursu ihtiyacınızı karşılamak ve iyi bir eğitim vermek için elimizden geleni yapıyoruz.

Kullanılacak olan kaynak ve materyaller ücretsiz verilecektir.

Hafta içi akşam Programı

Pazartesi – Çarşamba – Perşembe: 19:00 – 21:00

Hafta sonu öğlen Programı

Cumartesi – Pazar: 12:00 – 15:00

Hafta sonu öğleden sonra Programı

Cumartesi – Pazar: 15:00 – 18:30

Pendik Almanca Kursu ve İçeriği

Kurumumuz bünyesinde uzman kadrolarla uzun süredir verilen Pendik Almanca Kursu eğitimi klasik tabiriyle 7’den 70’e herkese hitap eden eğitim programları geliştirmektedir kendi dahilinde. Yukarıda da biraz bahsettiğimiz gibi pek çok alanda Almanca konusunda takviyeye veya sadece kurs bünyesinde eğitim almaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü Türkiye Avrupa Birliği ülkeleri dahilinde en çok ilişki kurduğu ülkelerden biri belkide en çok ilişki kurduğu ülke Almanya. Almanca dil ailesine mensup ülkelerden biri olan Avusturya ile de eğitim anlamında oldukça yoğun dirsek temasları kurulmakta. Bu iki büyük ülkeyle olan özellikle ailevi, ticari ve eğitim ilişkileri ülkemizde Almanca eğitim almaya olan ihtiyacı her geçen gün daha da artırmaktadır. Bizler de sizlere ihtiyaca yönelik ve öğrenci odaklı eğitimler sunmaktayız.

Almanca eğitimi diğer yabancı dil eğitimlerinde de olduğu gibi kurlar üzerinden verilmektedir. Sınıf eğitimi için kur sistemi oldukça verimli ve Dünya çapında kabul edilmiş bir eğitim yöntemidir. Birbirine yakın seviyede olan öğrenciler aynı ortamda tutularak ortak ihtiyaçlarını, genel olarak anlaşılamayan noktaların hızlıca ortaya çıkması ve eğitimci tarafından tekrar edilmesini sağlanır. Kur sistemi sayesinde kursiyerler arası denge, eğitimde eşitlik ve motivasyon sağlanır. Sınıftaki birinin diğerlerinden çok daha fazla şey bilmesi insan psikolojisinin temel dinamiklerinden dolayı daha az bilgisi olan kursiyerlerin anlayamadıkları noktaları belirtmelerini ve tekrar istemelerini engeller. Pendik Almanca Kursu bünyesinde her dönem sınıf eğitimleri için uyguladığımız kur sistemi bu tarz çekincelerin ortadan kaldıran en iyi sistemdir.

Kursumuzda alacağınız Almanca eğitimi de Dünya standartlarına göre verilmektedir. Kurs dahilinde kaynak ve materyalleri sizlere biz sağlıyoruz. Eğitime başlamadan önce öğretmenlerimiz sizleri kur belirlemek için yazılı ve sözlü sınava tabi tutarlar. Bu sınavdan sonra seviyeniz belirlenmiş olur. En yakın zamanda açılacak sınıf için de kayıt yaptırabilirsiniz. TestDaf’a hazırlık  ya da özel Almanca kursu talepleriniz için de yine seviye belirleme aşaması çok önemlidir. Gelecekteki sürecin planlanması açısından bu aşama oldukça önem arz eder.

 

 

 

 

//]]>